فروش یو پی اس و تعمیرات تخصصی یو پی اس
 
مرجع تخصصی یو پی اس باتری یو پی اس استابلایزر

انواع یو پی اس

از انواع یو پی اس(ups) حاضر در بازار می توان به دسته های

Offline

Line interactive

Online

اشاره نمود که در این بحث به بررسی آنها می پردازیم:

۱-یوپی اس  Offline

در این مدل (ups) یو پی اس در شرایط کارکرد معمولی، توان ورودی از برق شهر(یا منبع  AC متصل )، از راه   TRANSFER SWICH به بار منتقل می شود.

در صورت ایراد منبع ورودی AC و یا بیشتر (یا کمتر شدن) ولتاژ و فرکانس متناوب ورودی از حدود معین شده مجاز،TRANSFER SWICH عمل کرده  و اینورتر ولتاژ مورد نیاز را از طریق انرژی ذخیره شده در باطری ها به ولتاژ متناوب تبدیل و به مصرف کننده انتقال می دهد.

بسیاری ازاین نوع  یو پی اس ها در مسیر Bypass ، فیلتر های فرکانس رادیویی (RF) و مدارت تنظیم کننده ولتاژ می باشند که تا حدی از افزایش شدید و ناگهانی ولتاژ (spike) و خارج شدن ناگهانی ولتاژ ورودی از حد غیر مجاز، جلوگیری به عمل می آورند.

وظیفه شارژر باتری، حاضر نگه داشتن باتریها می باشد. اگر ولتاژ متناوب ورودی از حداقل مجازتعیین شده پایین تر رود ، اینورتر فوراً شروع به کار کرده و بار به وسیله رله خروجی ( یا سوئیچ استاتیک) به اینورتر انتقال می یابد. با توجه به این که انتقال بعداز قطع شدن ولتاژ Bypassشروع می شود وقفه ای در تامین انرژی مصرف کننده رخ می دهد ، اگرچه این وقفه کم به مقدار ۱۰~۲میلی ثانیه است.

شماتیک یو پی اس آنلاین

شماتیک یو پی اس آفلاین

۲-یوپی اس Line interactive

همانگونه که در شکل  پایین  مشاهده می کنید اینورتر همیشه روشن و به خروجی یوپی اس(ups) وصل است و باتری ها با این روش نیز قابلیت شارژ شدن را دارند.

هنگام ایراد در منبع ورودی و یا خارج شدن ولتاژ و فرکانس AC ورودی از حد مجاز تعیین شده ،ارتباط توان خروجی از اینورتر و انرژی ذخیره شده باتریها تامین میگردد.

در مقایسه با توپولوژی offline ،تجهیزات فیلترینگ زیادتری تعبیه شده و ناپایداری خروجی و نویزهای سوییچینگ نیز کم شده است.

 

 

گاهاً ترانس Buck/Boost برای تنظیم ولتاژ در مسیر Bypass گذاشته می شود،و این ترانس دارای سیم پیچ ثانویه چند سر و چندین رله می باشد و طوری تنظیم می شود که هر دو سطح ولتاژ پایین و بالای مسیر Bypass را به طور قابل قبول پوشش داده و با این روش ولتاژ خروجی یوپی اس به اندازه ولتاژ مورد نیاز محدود می شود. یعنی محدوده ولتاژ قابل قبول ورودی (بدون نیاز به عملکرد اینورتر) افزایش می یابد.

عملکرد ترانس فرورزنانس نیز مانند ترانس Buck/Boost می باشد و بعضی اوقات از این نوع ترانس استفاده می شود.

این ترانس تنظیم و رگولاسیون ولتاژ را در برابر اختلالهایی مانند نویز خط الکتریکی انجام می دهد و به ازای تغییر در ولتاژ ورودی از -%۴۰ تا +%۲۰ خروجی تنها ۳%+ مقدار نامی تغییر خواهد کرد. همچنین این ترانس با ذخیره انرژی، الکتریک مورد نیاز کامپیوترها را در زمان قطع کامل برق ورودی برای مدت زمان کوتاهی تامین می کند تا اینکه اینورتر شروع به کار کند. بنابریان بدون اینکه وقفه ای در جریان برق رخ دهد؛ بار بین مسیرBypass  به اینورتر منتقل شده و یوپی اس به یک سیستم واقعی On-Line مبدل می شود که در خروجی آن وقفه ای قابل مشاهده نمی باشد.البته در عمل،شاهد چند میلی ثانیه زمان swiching می باشیم.

نمودار یوپی اس لاین اینتراکتیو

شماتیک یو پی اس لاین اینتراکتیو

۳یوپی اس  Online

وقتیکه برق شهرهست، در این یوپی اس باطری شارژ و انرزی اینورتر توسط یک ولتاژ dc ثابت تامین می شود.در صورتی که برق ورودی AC (برق شهر)قطع شود شارژ یوپی اس قطع شده و انرژی  DC مورد نیاز اینورتر توسط باتری تامین می شود و از این موقع باتری رفته رفته مصرف ده و خالی می شود.

این نوع یو پی اس ، یو پی اس Double Conversion نیز نامیده می شودو بیشترین میزان محفاظت را ارائه می دهد زیرا بار همیشه با یک ولتاژ تنظیم شده تغذیه میشود.به بیان دیگر حتی زمانی که برق شهر در جریان هست، یکسو کننده ،شارژر و بخش های اینورتر فعال هستندو درحالت عادی زمانیکه که بار انرژی مورد نیازخود را می گیرد به خوبی در برابر اختلالات برق شهر محافظت می شود.چون یکسو کننده و اینورتر مثل یک مانع در برابر نویز موجود در خطوط انتقال برق و نوسانات زودگذر ولتاژ عمل کرده و در انتها یک ولتاژ خروجی تثبیت شده را به مصرف کننده می دهد.

اگـر ولتــاژ ورودی از محدوده مجازبالاتر رود یا این که قطع شود،اینورتر با استفاده از انرژی ذخیره شده در باتری به کار خود ادامه می دهد انجام این مراحل به گونه ای انجام می پذیرد که جریان بدون هیچ وقفه ای به بار منتقل می شود، زمانی که انرژی باتری استفاده می شود اینورتر مانند زمان استفاده از برق شهر همان میزان رگولاسیون ولتاز را ارائه می کند و بار از طریق سوئیچ استاتیک به خروجی اینورتر متصل است.در این یوپی اس(online)،  rectifierاصلاح توان را نیز انجام می دهد.

شماتیک یوپی اس آنلاین

یو پی اس آنلاین

 

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 13 آذر 1396 توسط رسام یو پی اس

انواع دستگاههای تامین برق بدون وقفه

اغلب مردم تصور می کنند که فقط یک نوع یو پی اس (ups) وجود دارد و اکثر اوقات انواع مختلف یوپی اس (ups) را با یک نام کلی می نامند.

در این بحث به انواع یوپی اس (ups) می پردازیم.و با نگاهی به اصول طراحی و مقایسه ای بین یو پی اس ها امیدواریم تا به شما کمک کنیم که آنها را بهتر بشناسید.

همه یو پی اس های های موجود بازار در سه دسته عمومی زیر قرار می گیرند:

  1. UPS stand by operation
  2. UPS line interactive operation
  3. UPS double conversion

نمونه سوم را اکثرا با نام ups online نامیده می شود.

یو پی اس by  Stand یا اینورتر غیرفعال آماده به کار :

یوپی اس استندبای آسانترین و کم قیمترین نوع یو پی اس است. که بعضی افراد این دستگاه را جزو یو پی اس (ups) به شمار نمی آورند وبه آن “دستگاه تامین برق جانشین” می گویند.

به این یوپی اس ها گاهاً یو پی اس آفلاین (offline ups) نیز گفته می شود تا بتوان آنها را با یوپی اس آنلاین (online ups) تفکیک کرد.
یو پی اس استند بای (offline ups) :
باتری و اینورتر انرژی برق را به مصرف کننده نمی رسانندوشارژر باطری  برای شارژباتری ازبرق شهری استفاده می کند و باطری و اینورتر درحالت آماده باش قراردارند تا زمانیکه به آنها نیازداشته باشیم.

زمانیکه که برق شهر قطع می شود منبع تامین ثانویه توسط سوییچ انتقالی، روی مدار می افتد و زمانیکه برق شهروصل شد دوباره به حالت اول بازمی گردد.

بلوک دیاگرام یو پی اس استند بای

بلوک دیاگرام یو پی اس استندبای (standby UPS)

هدف ازاستفاده این نوع  یو پی اس (ups) آن است که برق شهر زمانیکه قطع شد،وصل شدن به باتری خیلی فوری ( ولی نه آنی) انجام گیرد.برای اجرای این سوییچینگ تاخیری درحدود کسری ازثانیه رخ می دهد که به آن زمان سوییچینگ (زمان انتقال)می گویند.

هرچند امکان دارد که زمان سوییچینگ برای کارکردن بدون توقف کامپیوترکافی نباشد.اگرچه این پیشامد معمولاً اتفاق نمی افتد وهیچ مشتری از خرید این دستگاهها ناراضی نیست با وجود این لزوماً زمان انتقال دستگاه با زمان محافظت یو پی اس (ups) باید قیاس شود.اگرزمان انتقال بسیارکمتراززمان نگهداری بود،یوپی اس شاید کار کند.بعضی ازمشکلات برق شهر مثل ولتاژ پایین ، زمان نگهداری یو پی اس را کاهش می دهد.

یو پی اس های استندبای (standby) اکثراً تا مقدار توان ۱۰۰۰ ولت آمپرموجود هستند.

توجه: چنانچه از یوپی اس استند بای (standby) استفاده می کنید توجه داشته باشید که دستگاه دارای محدود کننده ولتاژ گذرای اضافی ونیز فیلترینگ مناسب برای مواقع نیاز باشد درغیراینصورت درشرایط عادی (برای مثال زمانی که هنوز  برق قطع نشده است ) سیستم بطورمعمولی مستقیماً به برق شهر متصل می شود.

فرورزونانت:

فرورزونانت، توسعه در طراحی یو پی اس استندبای (اStandby) به حساب می آید.مانند یوپی اس استندبای(اStandby) ، باطری و اینورتردروضعیت آماده باش هستند تا به آنها احساس نیاز شود.و تنها تفاوت مهم درسوییچ انتقال (منابع انرژی را جابجا می کند )می باشد که در این نوع با یک ترانسفورماتور Ferro resonant تعویض گردیده است.

شرکت رسام

بلوک دیاگرام از یوپی اس استند بای با ترانسفورماتور

ترانسفورماتور دارای یک هسته فلزی است که دورآن دو سیم پیچ اولیه و ثانویه پیچیده شده است.زمانیکه که جریان از سیم پیچ اولیه عبور می کند به سیم پیچ دیگر به صورت مغناطیسی کوپل می شود و به سیم پیچ ثانویه جریان القا می گردد.ترانسفورماتوربیشتر برای تغییر ولتاژبرق متناوب (AC)مورد استفاده قرار می گیرد اگرچه ویژگی دیگر ترانسفورماتوراین است که برق خروجی را از ورودی خود اصلاح می کند و به خروجی منتقل نمی کند.همین ویژگی آنها باعث شده که بعنوان فیلتر خط و تثبیت کننده مولفه ها در یک یو پی اس مناسب استفاده شود.

ترانسفورماتوری که در این نوع یوپی اس بکارگرفته شده یک ترانس معمولی نیست و دارای سه سیم پیچ می باشد که دو سیم پیچ همچون ورودی ازمنبع اصلی و فرعی می باشند وسیم پیچ سوم نیز خروجی است. و این باعث می شود که ترانسفورماتور بعنوان یک سوییچ عمل کند چون هرکدام ازمنبع های ورودی عمل کنند،خروجی ترانس انرژی خود را می گیرد.
Ferro resonant :

درمیدان مغناطیسی خود انرژی را ذخیره می کند، درصورتیکه منبع اصلی نیرو قطع شود و سوییچ مجبورشود که سیستم را روی باتری (منبع دوم انرژی) بیندازد مانند یک مانع عمل می کند. با استفاده از انرژی داخل ترانس برای کسری ازثانیه خروجی ترانس بدون نیاز به انرژی ورودی عمل خواهد کرد. این انرژی ذخیره شده مانع از تحت تاثیرقرار گرفتن وسایل حفاظت شده را درزمان تغییرازمنبع اصلی انرژی به منبع دوم کاهش می دهد.

یوپی اس باترانسفورماتور معمولاً تا اندازه ۱۵۰۰۰ ولت آمپرموجود می باشند که همین امرآنها را حتی برای بزرگترین سرورها مناسب میسازد.و هنوز هم توسط بعضی سازندگان تولید می شود در حالیکه بعضی نیزساخت این طرح را رها کرده اندوادعا می کنند که این مدل یو پی اس  کارآیی ندارد. وبه یو پی اس های آنلاین(online) که در محدوده ۱۰۰۰ ولت آمپر وبالاتر هستند متمایل کرده اند.

یوپی اس های لاین اینتر اکتیو (Line-interactive) :

از نظر طرح ریزی با تمام مدلهای استند بای (standby) متمایز می باشند.

در این نوع یو پی اس شارژرباتری مستقل،اینورتروسوییچ تبدیل منبع انرژی تماماً باترکیبی از یک اینورتر و کانورتر جایگزین شده است که هر دو، باتری را شارژ و انرژی آنرا به ولتاژ متناوب ACجهت خرجی یو پی اس در موارد لزوم تبدیل می کنند.وقتیکه که برق شهر موجود هست کانورتر و اینورترباتری راشارژمی کنند ووقتیکه که برق شهرقطع شد این مجموع به عنوان ذخیره عمل می کند.

یوپی اس لاین اینتر اکتیو

بلوک دیاگرام یوپی اس لاین اینتر اکتیو

یکی از مزایای این مدل اینست که اینورتر و کانورتر دایم به خروجی متصل هستند وانرژی تجهیزات مربوطه را فراهم می کنند.این مدل واکنش سریعتری دربرابر قطع انرژی منبع اصلی نسبت به مدل استند بای (standby) دارد.

کانورتر و اینورتر معمولاً از طریق یک مدار به هم مرتبط می شوند ونویز های برق را فیلترولتاژهای کوتاه مدت(spike ) را برابر سازی نموده ونیز انرژی خروجی را تنظیم می کنند و انرژی را هنگام افت جریان فراهم نموده وولتاژهای اضافی گذرا درخروجی را محدود می کنند.

یو پی اس لاین اینتر اکتیو (Line-interactive ups):
یک مدل توسعه یافته است که به گونه گسترده  درتجهیزات خانگی و تجاری مورد استفاده قرار گرفته است وتا توان ۳۰۰۰ ولت-آمپرتولید می شود. این یو پی اس بهتر از یوپی اس استندبای(standby ups) است ولی بازهم دارای زمان انتقال هست وبرای همین مانند یوپی اس های آنلاین (online) نمی تواند عمل حفاظت را انجام دهد.

یوپی اس آنلاین Online UPS (یو پی اس با دو مرتبه تبدیل)

نکته:
Online در زبان انگلیسی به مفهوم اتصال به خط است که برای پیشگیری از اشتباه استاندارها حتی الامکان از این لغت استفاده نمی شود وچون  در زبان فارسی در این مورد هیچ اشتباهی بوجود نمی آید معمولاً از کلمه آنلاین (online) استفاده می کنیم.

این یو پی اس با نام مبدل مضاعف (double conversion) نیز نامیده می شود،  و بهترین مدل نیست ، چون با توسعه یو پی اس های لاین اینتراکتیو (Line-Interactive)
و با توجه به بازده پایین یوپی اس های آنلاین امروزه مردم اشتیاق خود را به این مدل یوپی اس از دست داده اند.

بلوک دیاگرام یوپی اس آنلاین

بلوک دیاگرام یوپی اس آنلاین

درشرایط معمولی این یوپی اس ازاینورتر و باتری مربوطه استفاده می کند در صورتیکه خط نیرو، شارژرباتری را تغذیه می کند. به همین سبب هست که این یوپی اس گاهاً double conversion ( دابل کانورژن ) ویا یو پی اس آنلاین  یا  تبدیل دوگانه نامیده می شود.
نتیجه این مدل اینست که درزمان قطع ناگهانی برق، هیچ زمان انتقالی بوجود نمی آید.چون در شرایط قطع برق، اینورتر(و بار) بلافاصله به کار خود ادامه خواهد داد و تنها شارژرباتری از کار می افتد.

در مقابل قطع برق ،واکنش لپ تاپ یا کامپیوتری که انرژی مصرفی را از یک یوپی اس آنلاین (online ups) می گیرند روشن است.آنها بدون وقفه به کار خود ادامه می دهند. و تنها موردی که پیش می آید اینست که باتری ضعیف می شود چون در اینحالت شارژری برای شارژکردن آن وجود ندارد.امکان دارد از خودتان بپرسید وقتی که دایماً ازباتری استفاده می کنیم پس چرا مسیری برای سوییچ انتقال هست؟ جواب اینست که این مسیر محافظت لازم را برای زمانیکه اینورترازکارمی افتد ویا دراثربرخی مشکلات داخلی درکارآن وقفه ایجاد می شود، مهیا می نماید.هرچند غیرمرسوم است ولی به هرحال شاید اتفاق بیافتد و در این حالت، سیستم به مسیرشامل فیلتر و محدود کننده ولتاژهای اضافی ، سوییچ خواهد شد.در اینحالت ” زمان انتقال” دوبا ره موضوعیت پیدا کرده و دقیقاً مثل حالتی که یک یو  پی اس استندبای در برابر قطع  برق واکنش نشان می دهد. البته باید توجه کرد که قطع برق بسیار رایجترازقطع یوپی اس می باشد.  ومزیت اصلی استفاده ازباتری اینست که فرآیند تبدیل مضاعف (double conversion) بطور کامل انرژی خروجی را ازانرژی ورودی جدا می کند وهر نویزاحتمالی و اغتشاش (غیر از مولفه های مستقیم (DC)  و بعضی ازپارازیت های رایج که فقط دریوپی اس های بدون ترانسفورماتور اتفاق می افتد) وارده از برق شهر، فقط برروی شارژرباطری تاثیرمی گذارد نه برروی خروجی یوپی اس.

تفاوت بسیاری درطراحی شارژرها واینورترهای یو پی اس های استندبای که معمولاً هیچ کاری انجام نمی دهند وشاید در هر ماه فقط به مدت چند دقیقه کار کنند با آن شارژرها واینورترهایی که هرروز ۲۴ ساعت کامل روشن هستند وجود دارد.این یوپی اس ها معمولاً برای پشتیبانی ازقطعات تجهیزات مراکزداده پردازی وهمچنین سرورهای بزرگ بکار گرفته می شوند. معمولاً این یو پی اس ها از قدرت ۱۰۰۰ ولت آمپرتا  ۴۰۰  KVA ولت-آمپر موجود می باشند.

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 13 آذر 1396 توسط رسام یو پی اس

حفاظت درمقابل مشکلات برق شهر

می توان رویه متعددی ازحفاظت را برای پیشگیری ازخرابی ویا ازدست دادن اطلاعات دربرابر مشکلات برق برای سیستم کامپیوتر یا مصرف کننده بکارگرفت.

در این بحث به توصیف قراردادی ومفهوم هایی که درارتباط با محفاظت در برابر برق شهربکاربرده می شوند. علاوه بر این از بکارگیری  یک انرژی محافظ مثل سیستم تامین انرژی بدون وقفه( یو پی اس ) می پردازیم .

نکته: برترین شکل محفاظت در برابر مشکلات برق ورودی که بیشتر مردم آن را نادیده می گیرند کشیدن سیم یا کابل دستگاه مصرف کننده (کامپیوتر و …)ازپریز برق شهردرموقع بروزمشکلات برق است. این بهترین روش محفاظت است که تعداد اندکی ازمردم درباره آن فکرمی کنند.

بدون حفاظت:

تعدادی ازمردم بطورکلی هیچ سیستم محفاظتی را در مقابل مشکلات برق شهربکارنمی گیرند.اگرانرژی ورودی بابهترین کیفیت باشد شاید  ترجیح دهید که سیستم محفاظتی را درمقابل مشکلات برق بکارنگیرید. که اصلاً توصیه نمی شود.

توجه : همیشه یک کابل سه شاخه که دارای اتصال زمین است را برای اتصال دستگاه مصرف کننده یا کامپیوتر خود به برق شهر بکارببرید، اگر احتیاج به کابل اضافه داشتید جنس مناسب آنرا تهیه کنید. قطع کردن سیم ارت (اتصال زمین )ازکابل کامپیوتر، پر خطر می باشد. درحالیکه کار غیرهوشمندانه است که ازسیستم حفاظتی استفاده نکنیم.


محدود کننده ولتاژهای اضافی گذرا و ایستگاههای قدرت:

فقط تعداد اندکی از مردم خواهان این هستند که بدون بکارگیری از سیستم حفاظتی با کامپیوترهایشان کار کنند. اساسی ترین و مناسبترین محفاظت، استفاده از یک محدود کننده ولتاژ اضافی وگذرا می باشد که به صورت یک جعبه پلاستیکی دارای خروجی که از طریق آن کامپیوتر، مانیتورو سیستم های دیگربا یک کابل به پریز برق شهروصل می شوند. که گاهاً به نامهای “میله قدرت” یا “نوارقدرت” نیز نامیده می شوند.که از نظر کیفیت از خیلی خوب تا تقریباً بدون استفاده دسته بندی می شوند ومیزان محفاظتی آنها حدوداً متناسب با قیمت می باشد. بنابراین محدود کننده های ارزانقیمت، محفاظت زیادی را بوجود نمی آورند.

ولتاژ اضافی به دو روش مشکلات برق شهرراکاهش می دهند:

۱- محدود کننده ها از مولفه های ناحیه  قدرت برای دریافت شوک برآمده ازلبه های تیز و ولتاژهای مازاد گذرا بهره مند می شوند ونمی گذارند که آنها ازکامپیوتر رد شوند. ابزاری که به این منظور استفاده می شوند metal-oxide varistorو یا MOV نامیده می شود.

تعریف  varistor:

واریستور یک نیمه هادی است که دارای دو ترمینال می باشد و با ازدیاد ولتاژ مقاومت آن بصورت غیر خطی کاهش می یابد.

این ابزار برای این برنامه ریزی شده اند که از یک میزان ولتاژ تعیین شده هرولتاژی بالاترباشد را بجای اینکه از دستگاه رد کنند به زمین تغییرمسیرمی دهند واین باعث حفاظت ازسیستم می شود ولی باید توجه کرد که این وسایل تنها دریک نقطه ولتاژی معین شده کارمی کند وفقط یک محدوده ولتاژرا پوشش نمی دهند.
MOV  شاید نتواند ضایعات الکتریکی بوجود آمده از رعد و برق را پوشش  دهد.
۲- محدود کننده ها دارای اجزایی جهت یکنواخت سازی وکاهش پارازیت های خط انتقال نیرو می باشند.

در این قسمت به برخی مشخصات ومعیارهای کیفی می پردازیم:

جذب انرژی:
محدود کننده های ولتاژ بر پایه میزان انرژی که برحسب ژول می توانند جذب کنند دسته بندی می شوند.هرچقدرمیزان جذب انرژی زیادترباشد محدود کننده خوبتری خواهیم داشت، معمولاً ۲۰۰ ژول را یک محافظ مبنا در نظر می گیرند، ۴۰۰ ژول  رایک محافظ قابل اعتماد و۶۰۰ و بالاتر را یک محافظ عالی در نظر می گیرند.

استانداردهای UL در مورد ولتاژ عبوری:

UL پیشتاز ترین آزمایشگاه معین کننده مقیاس درآمریکا می باشد واستاندارد شماره ۱۴۴۹ مربوط به محدود کننده های ولتاژرا منتشر کرده است. که دراین استاندارد محدود کننده ها با اندازه ولتاژی که اجازه دارند آنها را عبور دهند دسته بندی شده اند. یرای تست محدود کننده، آن را در مقابل یک جریان ۵۰۰ آمپر و یک فشار۶۰۰۰ ولت قرار می دهند وخروجی آن را سنجش می کنند تا ببینند چه اندازه ولتاژازمحدود کننده عبور و وارد سیستم می شود. برای محفاظت دستگاه سه سطح مختلف معین شده است. ۴۲۰ ولت، ۵۰۰ ولت و ۶۶۰ ولت. مشخص است که هر چقدر این عدد کم باشد بهتر است.

نشانگر حفاظت :

MOV ها یا نیمه هادی های اکسیدفلزی ، عمرشان همیشگی نیست واگر در معرض ولتاژی بسیار بزرگ  یا به تعداد زیادی درمعرض ولتاژهای اضافه قرار گیرند خراب می شوند. و محدودکننده ولتاژ دیگر نمی تواند دستگاه را در برابر مشکلات ولتاژمحفاظت کند. ولی شما چگونه میفهمید که این اتفاق افتاده است؟و درمحدود کننده های قدیمی ویا دستگاههای کم قیمت نمی توان فهمید که چه زمانی این اتفاق رخ داده است اما دردستگاههای بهبود یافته امروزی یک نشانگر بصورت لامپ LED قرار داده شده است که از طریق آن می توان فهمید که MOV سالم هست وکار می کند یا نه. این یک ویژگی اساسی است که در موقع خرید باید به آن توجه کرد.

اصلاح شرایط خط:
محدود کننده ها معمولاً توانایی برطرف کردن عیوب خطوط انتقال نیرو را دارا می باشند. و در موقع خرید باید توجه کرد که تمام محدود کننده ها قادر نیستند شرایط خط را اصلاح کنند. بهترین محدود کننده ولتاژ، ۴۲۰ ولت با حداقل ۴۰۰ ژول انرژی برای خروجی تا ۳۰۰۰ وات می باشد.

کلید قطع و وصل:
بعضی محدود کننده ها دارای کلید دستی قطع و وصل می باشند درصورتیکه برخی دیگر آن را ندارند. و به این معنی که مداربرخی از آنها با یک کلید وصل می شود اما برخی دیگرتا موقعیکه دستگاه به برق متصل است، روشن می باشند. این یک خصوصیت به درد بخور است، برای مثال میتوان شارژرباتری را به یک لپ تاپ ویا یک ساعت الکتریکی وصل و از آن استفاده کرد در صورتیکه بقیه مولفه ها را با کلید خاموش کرد.

قطع کننده مدار یا فیوز:
اکثراً محدودکننده ها، فیوز و یا ابزار دیگری برای نوسازی  Reset)) مدارشان دارند که چنانچه اتصال کوتاه یا اختلال شدیدی درمداربه وقوع پیوست که باعث شد جریان بیش از حد  از مدارکشیده شود، سوخته یا Reset می شوند.
محدود کننده هایی که نمی سوزند و Reset می شوند بهترند. چون فیوزسوخته باید تعویض شود.

گارانتی حفاظت:
برخی شرکتها برای محدود کننده هایشان ضمانت می دهند وبه این معناست که اگر دستگاهی که از طریق محدود کننده های آنها به برق متصل است آسیب ببیند، برای تعمیر و یا تعویض آن دستگاه پول پرداخت خواهند کرد.

توجه:
دربرخی از محدود کننده ها لامپی تعبیه شده که نشان می دهد دستگاه روشن است. این لامپ تنها آن را نشان می دهد که جریان ازآن عبور می کند و رابطه ای با سطح حفاظت ندارد ولی نشان می دهد که محدود کننده به برق متصل است وکارمی کند.

از مدلهای مختلف محدود کننده ها، ایستگاه قدرت که به آن اداره کننده قدرت نیزمی گویند می باشد و آن مجموعه ای است که این توانایی را به شما می دهد که چند خروجی را برای تجهیزات بگیرید وکلیدهایی را دارد که متوانید به آسانی تجهیزات متعدد را روشن یا خاموش نمایید. آنها معمولاً طوری طراحی شده اند که در زیرمانیتورقرارمی گیرند.یو پی اس ، فروش یو پی اس، تعمیر یو پی اس

برچسب ها: یو پی اس، باتری یو پی اس، باتری یوپی اس، ups، یوپی اس، تعمیر یو پی اس، باطری یو پی اس،  
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 13 آذر 1396 توسط رسام یو پی اس
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
فال حافظ
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic