فروش یو پی اس و تعمیرات تخصصی یو پی اس
 
مرجع تخصصی یو پی اس باتری یو پی اس استابلایزر

دستور العمل نگهداری دستگاه B6000

 

این دستور العمل جهت بررسی عملكرد صحیح دستگاه UPS مدل B6000 تهیه شده است و شخص انجام دهنده این دستور العمل بایستی دفترچه راهنمای دستگاه را قبل از انجام این دستورالعمل بصورت كامل مطالعه كرده باشد. این دستورالعمل بایستی در دوره های بین یك الی سه ماه با توجه به حساسیت تجهیزات متصله و شرایط محیطی اجرا گردد.

 

1)   ابتدا شرایط حرارت و رطوبت محل نصب دستگاهها را بررسی كنید .حرارت مناسب عملكرد دستگاه بین 25 -30   درجه سانتیگراد است و رطوبت نیز نبایستی بصورتی باشد كه بر روی بدنه دستگاهها آثار عرق كردگی بوجود آمده باشد.

 

2)   وضعیت LED های پانل جلوی دستگاه را چك كنید ، در صورت وجود خطا از طریق پانل LCD شماره خطای گرفته شده را یادداشت و به مسئول خدمات شركت اطلاع دهید.

 

3)   از طریق پانل LCD ، تاریخچه خطای دستگاه (History log ) را بررسی كنید و در صورت وجود خطا در این تاریخچه شماره آنها ، تاریخ و ساعت خطا را یادداشت كنید.

 

4)  درب دستگاه را باز كنید و وضعیت LED های روی PCB ها را از لحاظ نرمال بودن با وضعیت ارائه شده در دفترچه راهنمای دستگاه مقایسه كنید . در صورت وجود وضعیت غیر نرمال این وضعیت را یادداشت و به مسئول خدمات اطلاع دهید.

 

5)  در صورت نرمال بودن وضعیت UPS كه در بند های قبل اشاره شد ، میزان بار مصرفی UPS و ولتاژهای ورودی-خروجی و ولتاژ و جریان باتری را یادداشت كنید.(در صورت جدا بودن ورودی Bypass از یكسو كننده ولتاژهای ورودی Bypass را نیز یادداشت كنید.

 

 6)  ورودی یكسوكننده را از طریق قطع كلید IRP قطع كنید . در این حالت بایستی بار مصرفی از طریق باتری و اینورتر دستگاه تامین شود وComanon Alarm LED روشن و LED برق ورودی یكسوكننده خاموش شود و پیغام خطا برروی پانل LCD مشاهده گردد.

 

7)  در این حالت ولتاژ باتری و جریان دشارژ باتری را اندازه گیری كنید:

 

 

 

8)  با توجه به آمپر ساعت باتری اجازه دهید به میزان حدود %10 ظرفیت باتری تخلیه گردد سپس برق ورودی یكسوكننده را مجدداً وصل كنید دستگاه پس از چندین ثانیه بایستی به حالت نرمال برگردد.

دقت كنید در صورتی كه باتری سالم نباشد ممكن است دستگاه بلافاصله و یا سریعتر از زمان مورد نظر از ورودی Bypass برای تغذیه مصرف كننده استفاده كند.

 

9)  ولتاژ باتری و جریان شارژ باتری را چك و یادداشت كنید :

 

در این حالت ولتاژ حداقل 10 سلول باتری را اندازه گیری و یادداشت كنید در صورتیكه این ولتاژها بیش از 5% با یكدیگر اختلاف داشته باشند ، این اندازه گیری را پس از ده دقیقه یكبار دیگر تكرار كنید و در صورتی كه هنوز این اختلاف وجود داشت مراتب را به مسئول خدمات شركت گزارش دهید.

 

10)  در صورت OK بودن مراحل قبل از طریق پانل LCD ، UPS را به حالت Bypass برده و سپس مجدداً به حالت اینورتر برگردید. دقت كنید در صورتیكه مصرف كننده ها بسیار حساس هستند توصیه       نمی شود این چك انجام شود ، چرا كه در صورت وجود اختلال در این قسمت مصرف كننده ها قطع خواهند شد. لذا توصیه می شود جهت انجام این تست مصرف كننده ای بسیار حساس خاموش شوند و یا از این تست صرف نظر گردد.

 

11) در صورت نیاز به نظافت و بادگیری دستگاه طبق دستورالعمل ارائه شده در دفترچه راهنمای دستگاه UPS را به حالت Manual Bypass برده و قسمتهای الكترونیكی آن را كاملاً خاموش كنید سپس با دقت نسبت به بادگیری برد ها و قسمتهای داخلی دستگاه اقدام كنید. دقت شود در این هنگام در صورت قطع برق شهر،مصرف كننده ها خاموش خواهند شد لذا بایستی از قبل با مسئولین محلی در این مورد هماهنگ شود.

برچسب ها: تعمیرات یوپی اس، یوپی اس، فروش یوپی اس، فروش باتری، ups،  
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 29 اردیبهشت 1392 توسط رسام یو پی اس
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
فال حافظ
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات